Bursa’da serin yaz

20/05/2014

 

Bursa’da serin yaz
– Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte tüm kentte ana arterlerdeki caddeleri ıslatarak vatandaşların tozdan ve sıcaktan etkilenmesinin önüne geçiyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiyecileri, hava sıcaklığının artmasıyla birlikte, vatandaşların trafikte tozdan ve sıcaktan etkilenmemesi için, araç trafiğinin yoğun olduğu ana arterlerde caddeleri ıslatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, güneşli günlerde sabah saatlerinde, kent merkezinin yanı sıra Büyükşehir sınırlarına yeni katılan ilçe merkezlerin ana arterlerindeki caddeleri de özel ıslatma ve yağmurlama aparatları bulunan araçlarla serinletiyor. Yangınların yanı sıra saha çalışmalarında da kullanılabilen itfaiye aracıyla yapılan ıslatma uygulaması, trafikte seyreden vatandaşların serinlemesini sağlarken araç geçişlerinde tozdan etkilenmelerinin de önüne geçiyor. Çalışmaların yaz boyunca devam edeceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, “Bütünşehir uygulamasıyla Büyükşehir sınırlarına yeni katılan ilçe merkezlerimizin de ana arterlerindeki caddelerin ıslatılarak serinletilmesinde temel amacımız, vatandaşlarımızın seyir halindeyken ve yaya olarak yollarda sıkıntı yaşamalarını önlemektir” dedi.
Hamitler mevkiinde döküm sahasındaki toprak yolda da asfalt yapılana kadar günde 2 kez özel aparatlı araçlarla aynı hizmeti verdiklerini hatırlatan Doğan, kentin farklı bölgelerindeki çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi. Doğan, sosyal belediyecilik anlayışı ile her alanda Bursalılara en iyi hizmeti vermeyi hedeflediklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Kaynak:http://www.bursa.bel.tr/bursa-da-serin-yaz/haber/16898/

Yorumlar kapatıldı.