53513-5b534dc3a22a0

Otobüs alev topuna döndü

Yusuf Çolak (50) idaresindeki plakası belirlenemeyen yolcu otobüsünün, Balıkesir’den İstanbul’a giderken, Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun Karsak gişeleri yakınlarında motor kısmında yangın çıktı. Yanında sadece bir kişi bulunan şoför, yangını fark ederek, aracı emniyet şeridine çekti. Şoför ve yanındaki şahıs otobüsten hemen inerek… devam »

aw439986-12-5b447b811b060

BURSA’DA METANOL YÜKLÜ TANKER DEVRİLİP ALEV ALDI

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde metanol yüklü tanker devrilerek alev aldı. Patlamalar tankerde yarıklar oluştururken, itfaiye ekipleri sürekli alev alan metanol tamamen boşalana kadar yangına köpükle müdahale etti. Kaza sırasında araçtan atlayan sürücü ise yaralandı. Kaynak:http://www.bursadabugun.com

GHGE6034

BURSA İTFAİYESİ YENİŞEHİR MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Yenişehir Kaymakamlığının her ay düzenlediği koordinasyon toplantısında Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak katılım sağlanmıştır. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Muhtarlarımızın katıldığı toplantıda, Yenişehir sınırları içerisinde görev yapan muhtarlarımıza Eğitim Amirliğimiz tarafından temel yangın eğitimi… devam »

IMG_3308

YÜKSEKTEN İPLİ KURTARMA EĞİTİMİ(KENTSEL MODÜLLÜ)

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün ortak düzenlediği eğitim programı kapsamında ve Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenleri tarafından Bursa İtfaiyesi personeline Yüksekten İpli Kurtarma(Kentsel Modüllü) eğitimleri verilmiştir.

5

BURSA İTFAİYESİ KARACABEY MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Karacabey Kaymakamlığının her ay düzenlediği koordinasyon toplantısında Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak katılım sağlanmıştır. Karacabey Kaymakamımız, Jandarma Komutanlığı, İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü ve Muhtarlarımızın katıldığı toplantıda, Karacabey sınırları içerisinde görev yapan muhtarlarımıza Eğitim Amirliğimiz tarafından temel yangın… devam »