ANASAYFA > HABERLER > Bursa’da dehşet dolu dakikalar … Göçükte can pazarı

Bursa’da dehşet dolu dakikalar … Göçükte can pazarı

26/05/2014

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yapımı devam eden altyapı çalışmasında göçük meydana geldi. Asbestli boruların değişiminde çalışan bir işçi göçük altında 35 dakika yaşam savaşı verdi.

Edinilen bilgiye göre, Muradiye Mahallesi Değirmen Sokak Turist Yolu yanında meydana geldi. Yapımı devam eden içme suyu çalışmalarında asbestli boruları değiştirerek yerine yeni su boruları koyan ekibin kepçe operatörü Y.Ş. (25), kazı çalışmalarını yaptığı sırada büyük bir göçük meydana geldi. O anda yeni içme suyu borularını düzenleyen işçi Emin Tutuk (24), yolun göçmesiyle beraber toprak altında kaldı.

35 DAKİKALIK CAN PAZARI

Göçük altında kalan Emin Tutuk’un feryatlarını duyan iş arkadaşları durumu, acil 112 servisine ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Yolun tam ortasında yaşanan göçük nedeniyle meraklı vatandaşları uzaklaştıran işçiler olay yerine gelen itfaiye ve acil 112 servislerine arkadaşlarının kurtulması için çalışma yeri sağladı. Göçük olan yerde çalışmalarını hemen başlatan acil 112 servisi ve itfaiye ekipleri, Emin Tutuk için 35 dakika ecel teri döktü. Tutuk’un acı feryatlarını duyan arkadaşları çaresiz şekilde arkadaşlarının kurtulmasını bekledi.

Her hangi bir göçüğün bir daha yaşanabilir olmasını değerlendiren polis ekipleri olay yerinde geniş çapta güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri, göçük anında kırılan eski bir beton borunun, toprak altında kalan işçi Tutuk’a zarar vermemesi için makine ile kesmeyi denedi ama kayan toprak buna izin vermedi. Operatörü olduğu kepçenin bir an bile kıpırdamasını sağlayan Y.Ş., olay yerine bir kepçenin daha gelmesini istedi. Bir başka kepçe ise kopan beton boruyu kaymayacak şekilde toprağa sıkıştırdı. Kazı çalışması yapan operatör Y.Ş., kepçesiyle işçiyi kurtarmak isteyen itfaiye ekiplerine yardım ederek, kepçeyle beton parçalarını talihsiz Tutuk’un üzerinden aldı. İtfaiye ekipleri göçük altından kurtarılan Emin Tutuk’u sedyeye bağlı iple yukarıya çekmek istedi. Devamlı kayan toprak buna izin vermeyince kepçenin içine konulan Emin Tutuk 35 dakikalık çalışmalar sonucu yukarıya çıkartıldı.

Hazırda duran acil 112 servisi yaralı Emin Tutuk’u Gemlik Devlet Hastanesine kaldırdı. Acil servis bölümünde yapılan ilk müdahalenin ardından Bursa Muradiye Devlet Hastanesine sevk edilen Emin Tutuk’un vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, kepçe operatörü Y.Ş.’yi ifadesi alınması üzere Orhangazi Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Olay ile ilgili tahkikat sürüyor.

 

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/bursada-dehset-dolu-dakikalar-gocukte-can-pazari-53388.html

Yorumlar kapatıldı.