50 YOLCU TAŞIYAN OTOBÜSTE YANGIN ÇIKTI

Mudanya’da içinde 50 yolcunun bulunduğu yolcu otobüsünde yangın çıktı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken; otobüs, itfaiye ekiplerinin erken müdahalesi sonucu söndürüldü

29 Mayıs 2012 Salı 02:28
Edinilen bilgiye göre, Kayseri’den 50 yolcusuyla gezi için yola çıkan özel tur otobüsü, öğleden sonra Mudanya ve Tirilye’de gezilerini tamamlayıp döndü.

Bursa yolu üzerindeki Aydınpınar kavşağında otobüsten bir anda dumanlar çıkmaya başladı. Sürücünün kontrol panelindeki uyarı işaretini fark etmesi muhtemel faciayı önledi.

Yangını hemen fark eden sürücü, aracı yolun kenarına çekerek yolcuları tahliye etti. Otobüs içindeki çoğu bayan olan yolcular araçtan indirilerek güvenli yerlere gitmeleri sağlandı. Bursa Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin yangına zamanında müdahalesi ile yangın büyümeden söndürüldü. Motor bölümünün tamamının yandığı otobüste herhangi bir can kaybının, yaralanmanın olmaması herkese rahat bir nefes aldırdı.

Tahliye edilen yolcular bu kez de yağan sağanak yağmurun altında beklemek zorunda kaldılar. Daha sonra çağırılan başka bir otobüsle yolcular, Kayseri’ye doğru hareket etti.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Kaynak: İHA

Haber adresi: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/asayis/-50-yolcu-tasiyan-otobuste-yangin-cikti/6388.html