BURSA’DA DEHŞET DOLU DAKİKALAR

25 Temmuz 2013

Bursa’da bir arsada park halindeki iki otomobil yangında küle dönerken, alevler çevredeki iki apartmanda paniğe yol açtı. Yükselen alevler bir evin teras katındaki 30 güvercini telef etti.

Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Çiftehavuzlar Mahallesi Uslu Sokak’ta, sahibinin yurtdışında olduğu öğrenilen arsada yangın çıktı. Mahalle sakinlerinin gelişigüzel bıraktığı meyve kasalarının tutuşmasıyla başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler bina boyunca yükselirken, park halinde bulunan Taşkın Küçüknizam ve Cemil Erdem’e ait otomobili kül etti.

Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle daha fazla büyümeden söndürüldü. Yangın sonrası Turan Çalışkan ile Berat Karakuzu’ya ait apartmanlarda zarar oluştu. Buradaki vatandaşlar polislerce tahliye edildi. Berat Karakuzu’nun çatı katında bulunan kafesteki 30 güvercin ise yangında telef oldu.

Kafesin kapısını sürekli açık bıraktığını, ancak bugün misafir geleceği için kafesi kilitlediğini anlatan Karakuzu, “Yangında bir kısmı yavru 30 tane karakuyruk cinsi güvercinim telef oldu. Evde de hasar var. Komşularımızın dairelerinde de ciddi hasar oluştu” dedi.

Polis ve itfaiye ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/bursada-dehset-dolu-dakikalar-29236.html