ANASAYFA > HABERLER > Bursa’da fecİ kaza… Baltayla camı kırarak kurtardılar

Bursa’da fecİ kaza… Baltayla camı kırarak kurtardılar

2 Aralık 2014

Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde, demir talaşı yüklü TIR’ın devrilmesi sonucu kabinde sıkışan sürücü 39 yaşındaki Hakan Köse, itfaiye ekipleri tarafından cam baltayla kırılarak çıkarıldı.

İznik’ten aldığı demir talaşını götüren Hakan Köse yönetimindeki 17 DP 494 plakalı TIR, İznik Işıklı Kavşağı’nda bilinmeyen nedenle kontrolden çıkarak devrildi. Aracın yana devrilmesi sonucu kabinde sıkışan ve yaralanan sürücü Köse, vatandaşların ve kaza yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin çalışmalarıyla, aracın camı balta ile kırılarak çıkarıldı. Kaza yerinde hazır bekleyen ambulansa alınan Köse, Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil Servis Bölümü’nde ilk tedavisi yapılan Köse, iç kanaması şüphesi ile buradan Bursa Muradiye Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Gemlik yönüne dönerken yan devrilen TIR’ın dorsesinden etrafa saçılan demir talaşlarının kaldırılması için çalışma başlatan ekipler, trafiği kesmek zorunda kaldı. İstanbul– Bursa Karayolu’nun İznik Işıklı Kavşağından trafik akışını kesen polisler, sürücüleri kontrol altına alarak ilçeden güvenli geçişini sağladı. Saatler süren çalışmaya ise iki vinç, 4 kamyon ve bir iş makinesi katıldı.

Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/bursada-feci-kaza-baltayla-cami-kirarak-kurtardilar-68531.html