BURSA’DA KAHRAMAN İTFAİYECİ HAYAT KURTARDI

19 Temmuz 2013

İtfaiye eri, alevler arasına girip engelli çocuğu ve kardeşini kurtardı.

Bursa’da, 5 katlı binanın üçüncü katında henüz belirlenemeyen sebeple çıkan yangında evde mahsur kalan biri özürlü 2 çocuk, kahraman itfaiye eri tarafından kurtarıldı. Balkona çıkıp yardım isteyen çocuğun çağrısı üzerine alevlerin içerisine giren itfaiye eri ve arkadaşları sonda bağlı küçük çocuğu alıp aşağıya indirdi. Yaralanan 2 çocuk ambulansla hastaneye kaldırılırken anne şoka girdi.

Osmangazi ilçesi Çirişhane Mahallesi Yıldız Sokak’ta ikamet eden Cevahir (35) ve Ramazan Sezen çiftinin 4,5 yaşındaki çocukları Samet Sezen balkona çıkarak, “Anne, anne” diye bağırdı. Evden duman çıktığını gören çevre sakinleri durumu polis ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdivenli araçla önce balkondaki Samet’i kurtardı. Samet’in içeride 8 yaşındaki özürlü ağabeyi Ayhan’ın olduğunu söylemesi üzerine itfaiye eri Türker Pehlivan, alevlerin arasına dalarak arka odada sondaya bağlı olarak yatan engelli Ayhan Sezen’i kucağına alıp aşağıya indirdi. Büyük heyecanın yaşandığı kurtarma operasyonunda, itfaiye erleri her iki çocuğun da yaşadığını öğrenince büyük sevinç yaşadı. Yaralanan çocuklar 112 Acil Servis Ambulansı ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kahraman itfaiyeci Türker Pehlivan, “Müdürlerim gerekli açıklamayı yapar, ben görevimi yaptım. İçeriye girdim ve ikisini de canlı olarak kurtardım.” dedi.

BÜYÜK GÜRÜLTÜ DUYDUM

Olay sonrası şoka giren anne Cevahir Sezen ise “Büyük bir gürültü duydum, dışarıya çıktım ne olduğunu öğrenmek için, anında evi alevler sardı. İçeriye de giremedim. Sonra itfaiye erleri Allah onlardan razı olsun içeriye girip yavrularımı kurtardı. Dört çocuğum var. Birisi babasıyla birlikte Samsun’a gitmişti. Kızım da yaz okuluna gitti. Özürlü çocuğum Samet ve 8 yaşındaki Ayhan’la birlikte evdeydim. Alevler sarınca içeriye giremedim ve bas bas bağırdım.” diye konuştu.

TRTHABER

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-kahraman-itfaiyeci-hayat-kurtardi-259689.html