ANASAYFA > HABERLER > BURSA’DA KAHRAMAN İTFAİYECİ İKİ KARDEŞİ ALEVLERİN İÇİNDEN ALDI

BURSA’DA KAHRAMAN İTFAİYECİ İKİ KARDEŞİ ALEVLERİN İÇİNDEN ALDI

19 Temmuz 2013

Bursa’da, apartmanın üçüncü katında elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında duman ve alevler arasında kalan 1’i engelli 2 çocuk, itfaiye ekipleri tarafından son anda kurtarıldı.

Merkez Osmangazi İlçesi Küplüpınar Mahallesi Etibank Caddesi’ndeki 5 katlı apartmanın üçüncü katında bulunan Cevahir- Ramazan Sezen çiftine ait dairede yangın çıktı. Evde bulunan 4 çocuk annesi 35 yaşındaki Cevahir Sezen, çocukları 4.5 yaşındaki Samet ve engelli 8 yaşındaki Ayhan Sezen’i kurtarmak için çaba gösterdi ancak başarılı olamayınca güçlükle kendini dışarıya attı. Samet Sezen ise balkona çıkarak yardım istedi.

Evden yükselen dumanlar ve çocuğun yardım çığlığı üzerine çevredekiler durumu itfaiyeye bildirdi. Bina önüne gelen itfaiye ekipleri bir yandan yangına müdahale ederken, diğer yandan uzatılan merdivenle üçüncü kata ulaştı. İlk olarak balkondan yardım isteyen Samet Sezen kurtarılırken, özel kıyafeti bulunan itfaiye görevlisi Türker Pehlivan, daireye girerek sonda takılı olan engelli Ayhan Sezen’i alevlerin arasından alarak itfaiye merdivenine taşıdı. İki çocuk da itfaiyenin zamanın da müdahalesiyle son andan ölümden kurtarıldı.

Olayın şokunu üzerinden atamayan anne Cevahir Sezer, eşi Ramazan Sezen’in 6 yaşındaki oğlu Kamil Sezen ile birlikte memleketleri Samsun’a gittiğini belirterek, “Sabah kızım yaz spor okuluna gitti. Özürlü oğlum Ayhan ve diğer oğlum Samet ile birlikte oturuyorduk. Birden elektrik çakması oldu ve ardından dumanlar çıkmaya başladı. Özürlü çocuğumun yanına gitmek istedim ancak başarılı olamadım. Sonra itfaiye ekipleri gelerek kurtardı” dedi. Olaydan sonra itfaiye ekipleri bina içinde yangının çıkış nedeniyle ile ilgili araştırmaya başladı.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/bursada-kahraman-itfaiyeci-iki-kardesi-alevlerin-icinden-aldi-28645.html