Bursa’da lodos felaketinin kıyısından dönüldü

Bursa’da dün geceden bu yana devam eden ve zaman zaman şiddetini artıran lodos hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 

Başta deniz ulaşımı ve trafik olmak üzere aksaklıkların yaşandığı şehirde lodostan dolayı kentte birçok çatı ve tabelanın uçtu. Yine bazı araçlar da zarar gördü. Öte yandan yollara düşen tabela, çatı ve ağaçlardan dolayı trafikte de büyük aksamalar yaşandı.

 

4 KATLI BİNANIN ÇATISI İKİ SOKAK ÖTEDEKİ BAŞKA BİR BİNANIN ÜSTÜNE DÜŞTÜ

Özellikle bazı evlerin çatıları yaşanan şiddetli lodostan uçarken büyük tehlikeler atlatıldı. Bazı tabelalar ise yollara düşerek trafiği aksattı. Özellikle merkez Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi Piyade sokakta bulunan 4 katlı bir binanın çatısı şiddetli lodosla uçarak iki sokak ötedeki bir binanın üstüne düştü. Yolun bir kısmını kapatan çatı büyük tehlikeye neden oldu.

 

Lodosla uçan büyük çatının sokakta bulunan elektrik direğine takılı kalması olası bir facianın önüne geçti. Olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri çalışma başlattı. İtfaiye ekipleri çatıyı keserek kaldırmaya başladı.

OKUL SAATİ OLMAMASI OLASI FACİAYI ÖNLEDİ

 

Olay yerinde büyük korku yaşayan vatandaşlar, “Rüzgar vardı, altta çay içiyorduk kahvehanede, bir baktık çatı küt diye düştü ve karanlık oldu. Çok kötü bin rüzgar vardı.” dedi.

Olay yerindeki kahvehane sahibi Hakan Tatar ise “İçeride çay yapıyordum, bir anda ses ve gürültü oldu ve dışarı çıkınca bir çatı kahvehanenin önünü tamamen kapatmıştı. Allah’tan okul saati değildi, okul saati burası çok kalabalık oluyor ve insanlar da gelip geçiyordu. Bende hemen 155’i ve itfaiyeyi aradım geldiler ve şuanda müdahale ediyorlar.” diye konuştu.

 

 

Kaynak:http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-lodos-felaketinin-kiyisindan-donuldu-632241.html