Bursa’da yangında can pazarı!

Bursa’da bir iş yerinin zemin katında Suriyelilerin yemek pişirdiği sırada yangın çıktı. Birinci katta bulunan Suriyeliler, binanın dumanla kaplanması üzerine binada mahsur kalınca, itfaiyenin merdivenli aracıyla kurtarıldı.

 

Yangın, merkez Osmangazi ilçesi Gülbahçe Mahallesi Arda Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Adnan (18), ( Mahmut (20), Nedim (16), Suphi (17), Ömer (18), Hüsam (18) ve yanlarındaki Sait (11) merkez

Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasının Gülbahçe Mahallesi’ne taşınması için günlük yevmiye ile çalışmaya başladı. Öğle molasında ocakta unutulduğu iddia edilen yemek, depo kısmındaki elyaflara sıçradı.

Dumanların binayı kaplaması üzerine 7 Suriyeli birinci katta mahsur kaldı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine kısa bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

MAHSUR KALAN 7 KİŞİ MERDİVENLİ ARAÇLA KURTARILDI
Öte yandan dumanların binayı kaplamasından dolayı 7 kişi aşağı inemedi. Camı kırık bir duvarın yanına geçen 7 kişi vatandaşlardan yardım istedi. İtfaiyenin merdivenli aracının olay yerine gelmesiyle bir itfaiye eri Suriyelilerin yanına çıktı. Sırasıyla önce3, ardından da 4 kişi sepete konularak aşağı indirildi.

VATANDAŞLARDAN SU VE AYRAN İKRAMI
İtfaiye tarafından aşağıya indirilen gençler için çevredeki vatandaşlar seferber oldu. Mahalle sakinleri, gençlere ambulans gelene kadar ayran ve su verdi. Ardından 112 ekiplerinin yaptıkları müdahalelerin ardından gençler çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Polisin, olayla alakalı tahkikatı sürüyor.

 

Kaynak:http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-yanginda-can-pazari-691434.html