BURSA’DA YÜREKLERİ AĞIZLARA GETİREN YANGIN

24 Aralık 2013

Bursa’da, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nün atölye bölümünde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından güçlükle kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesi Duaçınarı Mahallesi’nde bulunan bölge müdürlüğünün akü ve motor atölyelerinin olduğu bölümde yangın çıktı.

Güvenlik görevlilerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, zaman zaman patlamaların yaşandığı atölyeye müdahalede bulundu. Rüzgarın etkisiyle yandaki atölyelere de sıçrayan yangın büyüyünce, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yaklaşık 50 itfaiyecinin müdahalesiyle iki saatte söndürülebilen yangında can kaybı yaşanmazken Atölyeler ise kullanılamaz hale geldi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, “ Komuta merkezine gelen ihbar üzerine en yakın itfaiye grubunun yangına gerekli müdahaleyi ederek kısa sürede kontrol altına alındığını belirten “ Doğan, yangının neden çıktığıyla ilgili araştırmalarımız devam ediyor. Oradan da sağa ve sola çatılardan sıçramak suretiyle dağılmış alevler. Alevlerin büyüdüğünü görünce arkadaşlarım ahtapot gibi sararak söndürme işlemini tamamladılar. Can kaybı olmaması sevindirici. Yaklaşık 10 aracımız ve 50’ye yakın personelimizle söndürme işlemini gerçekleştirmiş olduk.” dedi.

 

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/bursada-yurekleri-agizlara-getiren-yangin-41270.html