ANASAYFA > HABERLER > BURSA’NIN GÜCÜ BÜYÜKŞEHİR’LE HAREKETE GEÇİYOR

BURSA’NIN GÜCÜ BÜYÜKŞEHİR’LE HAREKETE GEÇİYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İLK ALTI AYLIK BÜTÇE GERÇEKLEŞME ORANIN YÜZDE 48’E, PERFORMANS GERÇEKLEŞME ORANININ DA ULAŞTIĞINI BELİRTEREK, BURSA’NIN TÜM GÜCÜNÜN BÜYÜKŞEHİR PROJELERİYLE HAREKETE GEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ.

2 TEMMUZ 2012

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN GÜCÜ BÜYÜKŞEHİR’LE HAREKETE GEÇİYOR
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İLK ALTI AYLIK BÜTÇE GERÇEKLEŞME ORANIN YÜZDE 54’E ULAŞTIĞINI BELİRTEREK, BURSA’NIN TÜM GÜCÜNÜN BÜYÜKŞEHİR PROJELERİYLE HAREKETE GEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ.
– BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN 10 YILLIK YATIRIMI 3 YILDA ALDIĞINI KAYDEDEREK, 5 YIL TAMAMLANDIĞINDA BURSA’NIN 20 YILLIK HİZMETLERE KAVUŞMUŞ OLACAĞINI VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilk altı aylık bütçe gerçekleşme oranın yüzde 48’e, performans gerçekleşme oranının da yüzde 54´e ulaştığını belirterek, Bursa’nın tüm gücünün Büyükşehir projeleriyle harekete geçtiğini söyledi. Başkan Altepe, Bursa’nın 10 yıllık yatırımı 3 yılda aldığını kaydederek, 5 yıl tamamlandığında Bursa’nın 20 yıllık hizmetlere kavuşmuş olacağını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2012 yılının ilk 6 aylık çalışma performansını değerlendirmek amacıyla tüm daire başkanlarıyla Dobruca Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları, danışmanlar ve daire başkanlarının katıldığı toplantının sonunda bir açıklama yapan Başkan Altepe, 2012 yılının ilk 6 ayında bütçe gerçekleşme oranının yüzde 48’e, performans gerçekleşme oranının da yüzde 54´e ulaştığını söyledi. Geride kalan 3 yılda Bursa’nın 10 yıllık hizmete kavuştuğunu ifade eden Başkan Altepe, “5 yılı tamamlandığımızda Bursa, 20 yıllık yatırımı almış olacak. Büyükşehir olarak, kenti ilgilendiren tüm sorunların çözümü noktasında rol alıyoruz. Bugün kadar ikinci planda kalan kentin tüm dinamizmi Büyükşehir Belediyesi’nin projeleriyle harekete geçti. Artık Bursa, Büyükşehir’i projeleriyle yön bulan bir kent oldu. Hayata geçirdiğimiz tüm projeler Türkiye’ye örnek oluyor ve hemen hemen her gün farklı belediyelerden gelip, bizim projelerimizi inceliyorlar. Beklentileri boşa çıkarmayacak bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir’de yeni yapılanma
Çalışmalara ivme katmak için zaman zaman bazı kadrolarda rotasyona gittiklerini de hatırlatan Başkan Altepe, özellikle deprem ve kentsel dönüşümün en önemli gündem maddesi haline geldiği günümüzde bu konuya yönelik bir daire başkanlığı oluşturduklarını vurguladı. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı ile Kent Estetiği Şube Müdürlüğü’nü kurduklarını ifade eden Başkan Altepe, “Bu iki yeni birimle deprem, kentsel dönüşüm ve kent estetiği gibi önemli konular tek merkezden koordineli bir şekilde yürütülecek” dedi.
Öte yandan bazı boş olan kadrolara da yeni isimler atandı. Yeni görevlendirilen isimler şöyle:

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı: Habip Aslan
Kent Estetiği Şube Müdürü: Nida Kabadayı Aydın
Kültür Şube Müdürü: Saffet Yılmaz
Orkestra Şube Müdürü: Hüseyin Toprak
Aykome Şube Müdürü: Ferdah Yavuz
Park ve Bahçeler Şube Müdürü: Abdullah Çiğdem
Hal Şube Müdürü: Zeynep Toyranlı
İlan ve Reklam Şube Müdürü: Cevdet Özgür
Akom Şube Müdürü: Süleyman Alper
Ayniyat Şube Müdürü: Cemile Baysal
Strateji Geliştirme Şube Müdürü: Esra Ender
Zabıta Daire Başkanı: Mahmut Turna
Zabıta Şube Müdürü: Yüksel Türkoğlu
Yapı Kontrol Şube Müdürü: Necdet Külahçı
AB Şube Müdürü: Emine Alan

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ