ANASAYFA > HABERLER > ‘Büyükşehİr İçİn ben de varım’ yarışmasında ödüller sahİplerİnİ buldu

‘Büyükşehİr İçİn ben de varım’ yarışmasında ödüller sahİplerİnİ buldu

12 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

‘BÜYÜKŞEHİR İÇİN BEN DE VARIM’ YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AR-GE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 3 AY ÖNCE BAŞLATILAN VE ÖDÜLE DAYALI İŞ GELİŞTİRMEYİ HEDEF ALAN ‘BÜYÜKŞEHİR İÇİN BEN DE VARIM’ YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU.

– YARIŞMADA ‘YAĞMUR MAZGAL DÜZENİ’ PROJESİYLE BİRİNCİ OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİ ADNAN BAŞ, 5000 TL’LİK PARA ÖDÜLÜNÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN ELİNDEN ALDI.

– SADECE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BAĞLI ŞİRKETLERİN PERSONELİNE YÖNELİK DÜZENLENEN ‘BÜYÜKŞEHİR İÇİN BEN DE VARIM’ PROJESİNİN ÖDÜL TÖRENİ, MERİNOS ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPILDI.

– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YARIŞMAYI DÜZENLEMEKTEKİ HEDEFLERİNİN DAHA İNOVATİF BİR KURUM VE DAHA NİTELİKLİ İŞ OLDUĞUNU KAYDETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Şube Müdürlüğü’nce 3 ay önce başlatılan ve ödüle dayalı iş geliştirmeyi hedef alan ‘Büyükşehir için ben de varım’ projesinde ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada ‘Yağmur Mazgal Düzeni’ projesiyle birinci olan Büyükşehir Belediyesi personeli Adnan Baş, 5000 TL’lik para ve tablet bilgisayar ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.

Sadece Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin personeline yönelik düzenlenen ‘Büyükşehir için ben de varım’ projesinin ödül töreni, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir bürokratları ve bağlı şirketlerin yöneticileri, Büyükşehir personeli ve aileleri katıldı.

 

10 kategoride 250 başvuru

Büyükşehir Belediyesi AR-GE Şube Müdürlüğü’nce yaklaşık 3 ay önce 10 kategoride düzenlenen ‘Büyükşehir için ben de varım’ projesine, 125 kişi toplam 248 projeyle başvuruda bulundu. Personelin proje/fikir üretme kapasitesini geliştirmeyi, inovatif kurum kimliğinin oluşmasını sağlamayı, mevcut belediye hizmetlerini geliştirmeyi ve yeni belediye hizmetlerine yönelik iş fikri oluşturmayı hedefleyen yarışmaya; Büyükşehir Belediyesi’nden 146, BİNTED’den 48, BUSKİ’den 30, BURULAŞ’tan 11, BESAŞ’tan 8, BURFAŞ’tan 4, BURBAK’tan 2, KÜLTÜR AŞ’den 1 ve BURKENT’ten 1 kişi katıldı. Jüri üyeleri, 2 başvuruyu şartnameye uygun olmadığı gerekçesiyle eledi. 248 başvuru arasından en iyi 15 proje, proje ekibi ve odak alan liderlerinden oluşan 17 kişilik ‘Ön Değerlendirme Kurulu’nun web tabanlı online değerlendirmesi sonucu belirlendi. En iyi 15 proje arasından para ödülüne layık görülen en iyi 3 proje, ‘Değerlendirme Kurulu’nun web tabanlı online değerlendirmesi sonucu belirlendi.

Birinciye 5000 TL ve tablet bilgisayar

Yarışmada birinci olan Büyükşehir Belediyesi personeli Adnan Baş, 5000 TL’lik para ödülüyle tablet bilgisayarını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı. Kültür AŞ’den Burak Topkaya, ‘Bursa Bekleme ve Kitap Okuma Evi’ projesiyle ikinciliği ve 4000 TL’lik para ödülünü elde etti. BUSKİ’den Engin Çiçek de ‘Zaman Geri Dönüşüm Zamanı’ isimli projesiyle üçüncülüğü ve 3000 TL’lik para ödülünü kazandı. Yarışmada dereceye giren 15 proje sahibine, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından birer tablet bilgisayar hediye edildi.

Hedef: Daha inovatif bir kurum ve nitelikli iş

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yarışmayı düzenlemekteki hedeflerinin daha inovatif bir kurum ve daha nitelikli iş olduğunu kaydetti. Bu nedenle ‘Büyükşehir için ben de varım’ isimli projeyi düzenlediklerini ve Büyükşehir ailesinde çalışan herkesin yaptıkları işe daha fazla kafa yormasını istediklerini anlatan Başkan Altepe, “250 projenin 250’si de bizim için önemlidir ve Bursa’yla ilgili yapacağımız çalışmalarda bu projelerden yararlanacağız. Katılım gösteren, birinci, ikinci ve üçüncü olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bursa’nın geleceğe taşınması noktasında sizlerden çok daha güzel çalışmaları bekliyorum” dedi.

En iyi 15 proje

Hatıra fotoğrafının çektirilmesiyle son bulan gecede, en iyi 15 proje şu şekilde;

1. Yağmur Mazgal Düzeni, Adnan Baş, Büyükşehir Belediyesi,

2. Bursa Bekleme ve Kitap Okuma Evi, Burak Topkaya, KÜLTÜR AŞ,

3. Zaman Geri Dönüşüm Zamanı, Engin Çiçek, BUSKİ,

4. Bir Dileğim Var, İpek Budak, BİNTED,

5. Zeyniler Cam Teras Projesi, Turan Alkan, Büyükşehir Belediyesi,

6. BURSARAY Durak Bekleme Süresi Nasıl Azalır?, M. Murat Çekmeceli, Büyükşehir Belediyesi,

7. Her Yerde Sanat, Bülent Yılmaz, BİNTED,

8. E-belediye uygulaması ile entegre olacak Altyapı Ruhsat ve Denetim Programı (ARUDEP), Ferit Çam, Büyükşehir Belediyesi,

9. Kırsal Gelişim için E- Satış, Süleyman İlker, Büyükşehir Belediyesi,

10. Temiz Deniz Temiz Sahil, Erol Çır, Büyükşehir Belediyesi,

11. Hoş geldin Bebek Gülme Sırası Sende, Gökhan Öztürk, Büyükşehir Belediyesi,

12. 1 Dakika Yaşatabilir, Taner Baykal, Büyükşehir Belediyesi,

13. Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS), Sibel Özaksoy, Büyükşehir Belediyesi,

14. TIR ve Kamyonet Otoparkı, Metin Acar, Büyükşehir Belediyesi,

15. İtfaiye Araçları Üretim Tesisi Kurulması, M. Sabri Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLERŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ