BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

BURSA’DA HER TÜRLÜ YANGIN VE AFETE KARŞI TEDBİRLERİNİ ALAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, MEVCUT HİDRANTLARIN KONTROLLERİNİ YAPIYOR, GEREKLİ GÖRÜLEN NOKTALARA DA YENİ HİDRANTLAR KURUYOR.

 21 MAYIS 2012

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR
– BURSA’DA HER TÜRLÜ YANGIN VE AFETE KARŞI TEDBİRLERİNİ ALAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, MEVCUT HİDRANTLARIN KONTROLLERİNİ YAPIYOR, GEREKLİ GÖRÜLEN NOKTALARA DA YENİ HİDRANTLAR KURUYOR.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Bursa’da olası yangınlara anında müdahale etmek amacıyla kentte kurulan su hidrantlarının kontrollerini yaparken, aynı zamanda ihtiyaç duyulan noktalara yeni hidrantlar kurmaya da devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, kentte olası çıkacak yangınlara direkt müdahale etmek ve itfaiye araçlarına su ikmali sağlamak için çeşitli meydan, cadde ve sokaklarda toplam 1638 adet yangın hidrantı kurulduğunu söyledi. Şubat ayından itibaren itfaiye ekiplerince hidrantların tek tek kontrol edildiğini kaydeden Doğan, “Üç ay süresince yapılan kontrollerde toplam 230 adet hidrantın su basıncı olmaması, su olmaması ve araç çarpmasından dolayı deforme oluşu gibi arızalar tespit edildi. BUSKİ’nin desteğiyle kısa sürede hidrantların tamirleri yapılacak ve yeniden hizmete sunulacak” dedi.
Yangın risklerinin en aza indirilmesi için yangın hidrantlarının sayılarının artmasını çok önemsediklerini de anlatan Doğan, “Bu bilinçle 768 olan yangın hidrant sayısı, son 3 yıl içinde 1638’e ulaştı. Ayrıca Zafer itfaiye grubunda 500 tonluk yeraltı su deposu da yeni alınan çift pompa ile aktif hale getirilerek hizmete sunuldu. İtfaiye komuta merkezinden teknolojik olarak da takibi yapılabilen hidrantların yaygın kullanımıyla, olası yangınlarda can ve mal kaybını en aza indirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Doğan, itfaiye teşkilatının güçlenmesinde önemli payı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ