BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ VATANDAŞLARIN YANINDA

‘TARLA GÜNLERİ FUARI’NDA STANT AÇAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI, VATANDAŞLARA, KÖYLERDE YAPILAN HİZMETLERİNİ TANITTI.
21 HAZİRAN 2012

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ VATANDAŞLARIN YANINDA
– ‘TARLA GÜNLERİ FUARI’NDA STANT AÇAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE TEŞKİLATI, VATANDAŞLARA, KÖYLERDE YAPILAN HİZMETLERİNİ TANITTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı çalışanları, ‘Tarla Günleri Fuarı’nda stant açarak, çalışmalarını vatandaşlarla paylaştı.

Bursa Tarım Meslek Lisesi’ne ait 220 bin m2’lik alanda düzenlenen ve 3 gün süren fuarda tarımla ilgili çalışmalar yapan 109 firma stant açarak, sektörün yeniliklerini ziyaretçileriyle paylaştı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli de fuarda açtığı stantta vatandaşlara itfaiyenin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. İtfaiye filosuna son iki yıl içerisinde dahil edilen 12 araçtan; dar sokak itfaiye aracı ve arama kurtarma araçları da fuarda tanıtıldı. Bu araçlar aynı zamanda fuar süresince fuar alanının yangın güvenliğini de sağladı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, yangın hidratları mevcut olan 11 köye olası yangınlarda köylüler tarafından anında müdahale edilebilmesi için her türlü söndürme malzemesi bulunan yangın dolaplarının kurulduğunu söyledi. 3 köye yangın dolapları kurulması çalışmalarının son aşamaya geldiğini anlatan ve bu çalışmalarını fuarda vatandaşlara anlattıklarını söyleyen Doğan, “Kirazlı’da gönüllü itfaiye ekibi kuruldu. Cumalıkızık’ta 29 gönüllü itfaiyeci 79 saatli gönüllü itfaiyeci eğitimlerini birimimizden alarak tam olarak sertifikalandırıldı. Yine fuarda standımızı ziyaret eden ziyaretçilere köylülere evlerinde ve açık alanlarda alınması gereken pratik yangın eylemleri ile ilgili broşürler dağıtıldı” dedi.
Doğan, köylere yönelik yangın güvenlik hizmetlerini yakından öğrenen fuar ziyaretçilerinin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin hizmetlerini çok beğendiklerini belirterek, çalışmalarına her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ