BÜYÜKŞEHİR YANGIN RİSK HARİTASI HAZIRLANDI

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SINIRLARINDA CAN VE MAL KAYIPLARININ EN AZA İNDİRİLMESİ, OLAYI YANGINLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLMESİ AMACIYLA YANGIN RİSK HARİTASI HAZIRLANDI.

06 MART 2013

BASIN BÜLTENİ

BÜYÜKŞEHİR YANGIN RİSK HARİTASI HAZIRLANDI
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SINIRLARINDA CAN VE MAL KAYIPLARININ EN AZA İNDİRİLMESİ, OLAYI YANGINLARA ANINDA MÜDAHALE EDİLMESİ AMACIYLA YANGIN RİSK HARİTASI HAZIRLANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarında can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, olası yangınlara anında müdahale edilmesi amacıyla yangın risk haritası hazırlandı.

Bursa’da 2009 yılında yangın afetine muhtemel olan sahalar belirlenerek Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Yangın risk haritası hazırlanarak haritada çok riskli, orta riskli ve az riskli bölgeleri, itfaiyenin kullandığı yolları, kavşakları, batçıkları, yangın dolapları ve mevcut yangın hidrantları haritaya işlendi. Yine akaryakıt istasyonları, kamu ve özel itfaiye teşkilatlarının yerleri belirlendi. Ayrıca hastaneler ile sanayi bölgelerine harita yer verildi. Yani tüm hayati önem taşıyan bilgiler haritada yer aldı. Yangın Risk Haritası, olası can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi noktasındaki plan çalışmalarına katkı sağlayacak. Ayrıca buralarda olacak itfaiye olaylarına kısa sürede ulaşılarak etkin müdahale imkanı sunulacak. Uzun yıllar hizmet verecek yangın risk haritası hazırlanmış oldu. Harita sayısal ortama yüklenerek itfaiye merkezinde de anlık takip imkanı sağlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ