DELİ AYTEN’İN HAYATI BELGESEL OLDU

16 ŞUBAT 2015

BASIN BÜLTENİ

‘AŞKIN EN DELİ HALİ’ BELGESEL OLDU
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE KARAGÖZ SİNEMA ATÖLYESİ VE BURSA KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE HAZIRLANAN ‘AŞKIN EN DELİ HALİ..DELİ AYTEN’ BELGESELİNİN GALASI TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPILDI.

Daire Başkanımız Orhan DOĞAN belgeselde Deli Ayten ile ilgili bir anısını anlatarak yer aldı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Karagöz Sinema Atölyesi ve Bursa Kültür Sanat Derneği işbirliğinde hazırlanan ‘Aşkın En Deli Hali…Deli Ayten’ belgeselinin galası Tayyare Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Bursa’nın önemli simgelerinden biri olan ve ‘deli’ namıyla anılan Ayten Şenaşık’ın hayatının tiyatroya uyarlanması ve oyun müziklerinin de bir CD’de toplanmasının ardından şimdi de bu aşk hikayesi belgesele konu oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Karagöz Sinema Atölyesi ve Bursa Kültür Sanat Derneği işbirliğinde hazırlanan bölgeselin galası Tayyare Kültür Merkezi’nde yapıldı. Galaya Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yanı sıra sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi. Belgeselin gösterimi öncesi salonu dolduran sanatseverlere seslenen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, ‘Deli Ayten’ olarak anılan Ayten Şenaşık’ın Bursa’nın bir döneme iz bırakan önemli isimlerinden biri olduğunu belirterek, bu çalışma ile onun hayatının gelecek kuşaklara da atılmasının sağlandığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü kültürel ve sanatsal etkinliklere destek verdiklerini dile getiren Ödünç, belgeselin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Daha sonra Atilla Ödünç ve Vali Yardımcısı Ergun Güngör, belgeselin yazarı, yönetmeni ve oyunculara çiçek verdi. Açılış törenin ardından Ayten Şenaşık’ın hayatının anlatıldığı belgesel film izlenime sunuldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ