ANASAYFA > HABERLER > DOĞAN’IN KALEMİNDEN “BİR İTFAİYECİNİN ANILARI”

DOĞAN’IN KALEMİNDEN “BİR İTFAİYECİNİN ANILARI”

27 NİSAN 2013

BASIN BÜLTENİ

Doğan’ın kaleminden ‘Bir İtfaiyecinin Anıları’
– Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, 29 yıllık meslek yaşamındaki en önemli anılarına yer verdiği ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının imza gününde sevenleri için kitaplarını imzaladı.
– Çalışma arkadaşları ve yakın dostları da imza gününe katıldıkları Orhan Doğan’ın heyecanını paylaştı.

 

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının imza gününde; anılarını paylaştığı kitabını, okurları için imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, mesleki yaşamına damgasını vuran anılarına yer verdiği ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının imza gününde Emir Buhari Kültür Merkezi’nde okurlarıyla bir araya geldi.
Meslek yaşamında 29 yılı ardında bırakan Doğan, yaşamında önemli yer tutan anılarını yeni kitabıyla okurlarına ulaştırdı. Kitabının sevincini yaşayan Doğan’ın imza günü heyecanını çalışma arkadaşları, yakın dostları ve vatandaşlarla paylaştı. Meslek lisesinin itfaiye bölümünde okuyan öğrenciler de deneyimli itfaiyeci Orhan Doğan’ın kitabını ilgiyle bekleyen okurlarındandı.
Yeni kitabının gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, “Bursa Belediye İtfaiyesi’nde 1984 yılında görevime başladım. Yaklaşık 15 gün sonra da ilk yangın tecrübemi kazandım. Bu deneyim bana itfaiyecilik mesleğinin ne kadar önemli, meşakkatli ve kutsal bir meslek olduğunu gösterdi. Ben de bunun ardından bugüne dek yaşadığım önemli anılarımı ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ kitabımda bir araya getirdim” diye konuştu.
Mesleğinin en önemli noktalarını meslektaşları başta olmak üzere tüm okurlarla buluşturan Doğan, “Kitabımda 29 yıldır katıldığım yangın ve diğer afetlerde, ölümün defalarca teğet geçtiği, nefes kesen anıları paylaştım. Amacım, yazdıklarımla, bu kutsal mesleği icra eden itfaiyecilerin, büyük risklere rağmen mesleklerini özveriyle ve cesaretle gerçekleştirdiklerini göstermekti” dedi.
Doğan, vatandaşların bilinçlendiğini ve yaşanan afetlerle yangınlarda itfaiye personeline destek olduğunu da sözlerine ekleyerek, ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ kitabına ilgi gösteren okurlara teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ