Görevleri hayat kurtarmak

121624466_115x115

Görevleri hayat kurtarmak

Bazı meslekler vardır.
Onlara iş az ya da hiç düşmediği için pek bilmeyiz.
Bilsek de bizler için ne kadar önemli olduklarının farkında değiliz.
Ama işimiz düştüğünde hem kendimizin hem de sevdiklerimizin ölümle yaşam arasında gidip gelindiği anda onlar sayesinde hayata tutunuruz.
Hatta bizim için hayatlarını ortaya koyarlar.
İşte bu kutsal mesleklerden biri de itfaiyeciliktir.
Deprem, sel ve yangın gibi felaketler insanların hem canına, hem malına zarar verir.
Yangın en tehlikeli felakettir.
Bu felaketle mücadelede en önemli rolü itfaiyeciler üstlenir.
Genel olarak görevleri hayat kurtarmaktır.
Halkın can ve mal güvenliğini doğrudan ilgilendiren İtfaiye Teşkilatı’nın 93’üncü yıldönümü geçtiğimiz hafta düzenlenen bir dizi etkinlikle kentimizde de kutlandı.
Bu önemli teşkilatımızla Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde son yıllarda önemli gelişmeler yaşandı.
Sadece yangın hadiselerinde değil, enkaz altında kalan canlıların kurtarılmasında, trafik kazalarında gerektiğinde yine onları görürüz. Sahillerimizde boğulma olaylarına karşı bu yaz sezonu boyunca cankurtaran hizmeti vererek boğulma tehlikesi geçiren 104 kişinin kurtarılması görevini üstlenmişler.
Özellikle dünyada gelişen eğitim hizmetlerinin yanında teknik donanım açısından önemli bir noktaya gelmesinde Daire Başkanı Orhan Doğan’ın yılların tecrübesiyle bütünlük sağlanmasında kentimiz itfaiye teşkilatında önemli rol üstlenmiştir.
Şehrimiz genelinde 29 istasyonda toplam 108 araç ve 400 personelle 24 saat hizmet veren Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görevli itfaiye erinden çavuşuna, teknisyeninden daire başkanına herkesin bu kutsal görevlerinin 93. kuruluş yıldönümlerini kutluyoruz. İyi ki varsınız.

 

Kaynak:

http://www.bursahakimiyet.com.tr/yazarlar/ersel-peker/gorevleri-hayat-kurtarmak-9047