HASTANEDE GERÇEĞİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Bursa’da, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçeği aratmayan yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

08 Ekim 2012

 

Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, UMKE ve Sivil Savunma teşkilatı işbirliğiyle yangın tahliye tatbikatı yapıldı. Sivil Savunma birim sorumlusu Sevgi İnceler’in denetiminde, birçok hastane personelinin görev aldığı tatbikat, senaryo gereği hasta odasında başladı. Hasta yakının nöbetçi hemşireye haber vermesiyle başlayan tatbikat gereği, yangın alarm sirenleri çalıştırıldı. İtfaiye ekiplerine haber verildi. Senaryo gereği, hasta odasından alınan yaralı, sedye ile sivil savunma ekipleri tarafından yangın merdiveninden tahliye edilerek ambulansa götürüldü.

İtfaiye araçlarının kurtarma vinçleri ile hastane penceresinden bir yaralının dışarıya tahliyesi gerçekleştirildi. Yine itfaiye teşkilatının sık kullandığı tünel sistemi ile de üst katlardan iki yaralı hastane dışına başarılı bir şekilde tahliye edilerek ambulanslara bindirildi.

Tatbikata Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ, İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, Bursa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ramazan Işık ve çok sayıda görevli katıldı. Karadağ, tatbikatın son derece başarılı yapıldığını belirterek, sivil savunma birimi çalışanları ve itfaiye teşkilatına teşekkür etti.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Haberin Adresi: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/hastanede-gercegi-aratmayan-yangin-tatbikati-12629.html