HURDACIDA ÇIKAN YANGIN BURSA’YI DUMANA BOĞDU

Bursa’da bİr hurdacInIn topladIğI şİşelerİn bulunduğu depoda çIkan yangIn maddİ zarara yol açtI. ÇIkan yangIn Bursa semalarInI sİyaha bürüdü.

08 Ağustos 2012

 

Yangın, merkez Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Mahallesi Ordulu sokak üzerinde meydana geldi. Hurdacı Muhittin lakaplı kişinin naylon su şişerlerini toplayıp depoladığı yerde sigara izmaritinden dolayı yangın çıktı. Pet şişeleri saran yangın bir anda büyüdü ve alev topuna döndü. Yangına müdahale edemeyen mahalle sakinleri itfaiye ekiplerine haber verdi. Vatandaşlar yangının kendi evlerine sıçrayacağı endişesiyle büyük panik yaşadı. Deponun yanında park halinde bulunan araçlar ise “yangından zarar görmesin” diye forklift yardımıyla olay yerinden alınarak başka bir yere götürüldü.

Yangına müdahale eden çok sayıda itfaiye ekibi yangını yarım saat içinde kontrol altına alındı. Yangının diğer binalara sıçramadan söndürülmesi mahalle sakinlerine rahat bir nefes aldırdı. Mahallede bulunan işletmelerin başka yere taşınmasının ardından binaların hurdacılar tarafından kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar, denetim yapılmamasından yakındı. Bazı vatandaşlar, tinercilerin de mekanı haline gelen mahallede huzurlarının kalmadığını ve yetkililerin tedbir almaları gerektiğini belirtti.

Olaydan sonra yangın mahalline gelen vatandaşları polis ekipleri güvenlik açısından uzaklaştırdı. Yangına 5 itfaiye aracı müdahale ederken, 112 Acil Sağlık Ekipleri de dumandan zehirlenme ihtimaline karşı yangın yerinde hazır bekletildi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haberin kaynağı: Bursa Hakimiyet

Haberin Adresi:http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/hurdacida-cikan-yangin-bursayi-dumana-bogdu-9787.html