İtfaİyecİlerden örnek dayanışma

İtfaiyecilerden örnek dayanışma – Bursa’da yaşanan orman yangınında tüm güçleriyle seferber olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, İstanbul’dan ve diğer illerden gelerek yangına müdahale çalışmalarına katılan itfaiyecileri de örnek ev sahipliğiyle ağırladı.

BURSA – Bursa’da geçen hafta yaşanan orman yangınında tüm güçleriyle seferber olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, İstanbul’dan gelerek yangına müdahale çalışmalarına katılan itfaiyecileri de örnek ev sahipliğiyle ağırladı.

Bursa’nın Göynüklü, Nilüfer ve Çağrışan köyleri arasında çıkan ve rüzgardan dolayı çok kısa sürede büyüyen orman yangınını söndürmek için Bursa Orman Bölge Müdürlüğü İtfaiye ekipleri ve Bursa Büyükşehir İtfaiyesi seferber oldu. Yangına gereken müdahaleyi tüm ekipleriyle özveriyle gerçekleştirdiklerini anlatan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Eskişehir, Balıkesir ve Yalova itfaiyelerinden destek geldiğini ifade etti. Doğan, yangına müdahale çalışmalarının tamamlanmasının ardından konuk itfaiyecileri Bursa’da ağırlayarak teşekkür etti. Bursa’yı gezen ve hep birlikte yemek yiyen itfaiyeciler, Tarihi Belediye Binası’nı da gezdi. Doğan, desteklerinden dolayı teşekkür ettiği ekiplere Bursa’yı anlatan kitapları da hediye etti.

kaynak:http://www.bursa.bel.tr/itfaiyecilerden-ornek-dayanisma/haber/20348/