İTFAİYECİLERDEN VEFA ÖRNEĞİ

BURSALI İTFAİYECİLER, 1991 YILINDA GEÇİRDİĞİ İŞ KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN İTFAİYE ERİ MEHMET YARAŞ’IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ.

8 EKİM 2012

BASIN BÜLTENİ

İTFAİYECİLERDEN VEFA ÖRNEĞİ
– BURSALI İTFAİYECİLER, 1991 YILINDA GEÇİRDİĞİ İŞ KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN İTFAİYE ERİ MEHMET YARAŞ’IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ.

BURSA – Bursalı itfaiyeciler, 1991 yılında geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden meslektaşları, itfaiye eri Mehmet Yaraş’ı, Teferrüç Sarıkaya Kabristanı’ndaki mezarı başında andı.

‘İtfaiye Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen törene, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan ve bir grup itfaiye personeli ile merhum Yaraş’ın yakınları katıldı. Duygusal anlar yaşanan törende, Yaraş’ın 1984’te teşkilata adımını attığını belirten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, “Arkadaşımız Mehmet Yaraş, gerek kişiliği gerekse mesleğine olan bağlılığıyla örnek bir insandı. 2005 yılında talebimiz değerlendirilerek Gençosman itfaiyesinin önündeki sokağa Büyükşehir Belediyemiz’in oluru ile itfaiyeci Mehmet Yaraş Sokağı adı verildi. 1991’de görevi başındayken elim bir kaza sonucu yitirdiğimiz arkadaşımızı her yıl kabri başında anıyoruz” dedi.
İtfaiyecilerin kendilerini topluma adayan fedakar insanlar olduğunu anlatan Doğan, “İtfaiyeci, gün gelir kendi hayatını hiçe sayarak alevlerin ortasında kalan insanlara dost elini uzatır. Doğal afetler karşısında çaresiz kalanların imdadına ilk yetişen yine itfaiyecidir. Bizler, görevimizin ne denli kutsal ve sorumluluk gerektirdiğinin bilincindeyiz. Bu bilincin bize yüklediği görev anlayışıyla, 21 yıl önce aramızdan ayrılan arkadaşımızı her yıl mezarının başında anıyoruz. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ