İTFAİYECİLERE NÖBET MORALİ

12 MAYIS 2014

BASIN BÜLTENİ

İtfaiyecilere nöbet morali
– Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı Zafer İtfaiye grubunun gece nöbetinde çalışanları ziyaret ederek, itfaiyecilere moral verdi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Büyükşehir İtfaiyesi Zafer İtfaiye grubunu ziyaret ederek, gece nöbetindeki itfaiyecilere moral verdi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, İtfaiye teşkilatının çok önemli bir teşkilat olduğunu ve itfaiye ekiplerinin de canla başla görev yaptıklarını ifade etti.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, Karlık’ın ziyaretinden dolayı çok memnun olduğunu söyledi ve Karlık’a teşkilatın çalışmalarını anlattı.
Bursa İtfaiyesi’nin son 5 yılda büyük yol kat ettiğini, 4 yeni bina yapıldığını, toplam itfaiye grup sayısının 28’e ulaştığını, 15 yıl sonra ilk kez teşkilata 28 yeni itfaiye aracı alındığını, tüm itfaiye grup binalarının açık alanlarına spor aletlerinin kurulduğunu, gönüllü itfaiyeciliğinin hayata geçirildiğini, cankurtaran ekiplerinin kurulduğunu ve 24 yıl sonra ilk kez teşkilata yeni itfaiye erlerinin katıldığını anlattı. Kentte herkesin imdadına yetişmek için yoğun emekle çalıştıklarını belirten Doğan, 786 olan yangın hidrant sayısının 1726’ya çıkarıldığını, altyapısı güçlendirilerek telsiz iletişim ağının genişletildiğini, itfaiye araçlarının girmekte zorlandığı 32 sokağa ve merkeze uzak 28 köye toplamda 60 adet yangın dolabının kurulduğunu, itfaiye personeline 22 ayrı konuda eğitim verildiğini, 164 bin 62 kişiye temel yangın eğitimi verildiğini sözlerine ekledi.

Başkan Altepe’ye destek teşekkürü
İtfaiye teşkilatına yapılan yatırımların meyvelerinin de alınmaya başladığını örnekleyen Doğan, “2012 yılında yangın, sel baskını, arama kurtarma ve diğer itfaiye olaylarından toplam 4 bin 960 olaya, 2013 yılında ise 4 bin 871 itfaiye olayına müdahale edildi. Bir önceki yılla kıyaslandığında yaşanan olaylarda azalmanın oluşu Bursa açısından çok önemlidir. Bu noktada her zaman teşkilatımızın yanında bulunan ve teknik anlamda donanımımızı artırmamıza destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ