ANASAYFA > HABERLER > İTFAİYECİNİN 29 YILLIK MESLEK YAŞAMINDAKİ OLAYLAR TİYATRODA

İTFAİYECİNİN 29 YILLIK MESLEK YAŞAMINDAKİ OLAYLAR TİYATRODA

29 Kasım 2013

Bursa’da, bir itfaiyecinin hayatını tiyatroya uyarlayan yönetmen ve oyuncu Şerafettin Torun, itfaiyecinin ölümle burun buruna kaldığı anları canlandıracak.

Bursa’da bir itfaiyecinin hayatı tiyatro oldu. 29 yıldır yaşadığı hatıralarını kitap haline getiren Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan’ın ibretlik anları tiyatro oldu. Yönetmen ve oyuncu Şerafettin Torun ile ekibinin hazırladığı oyun seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Ölümün defalarca teğet geçtiği nefes kesen hatıralarına kitapta yer verdiğini ifade eden Doğan, “Ortaya güzel bir eser çıktığını düşünüyorum. Bu kitabımda itfaiyeciliğin ne kadar meşakkatli olduğunu ortaya koymak istedim. Bu en anlamlı mesleği tiyatroya uyarlayan Şerafettin Torun’a teşekkür ediyorum. Tiyatroda ele alınacak konular ile vatandaşların artık daha dikkatli olacağını düşünüyorum” dedi.

İtfaiyecilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekmek isteğini ifade eden Şerafettin Torun ise, “Bursa’da gerçekten dar sokaklarda görev yapmanın zor olacağını tiyatroya yansıtmak istedim. Bununla ilgili bir oyun yazdığım için çok mutluyum. Kitapta yazdığı gibi itfaiyeci geç kalmaz, geç bırakılır” dedi.

Oyuncuları ile çok keyifli bir oyun sergilediklerine inanan Torun, herkesi 1 Aralık’ta Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyuna davet etti.

Kaynak: http://www.gundembursa.com/haber/itfaiyecinin-29-yillik-meslek-yasamindaki-olaylar-tiyatroda-g2808b.html