İTFAİYE’DEN MİNİKLERE ‘110’ DERSİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZAFER İTFAİYE TEŞKİLATINI ZİYARET EDEN FETHİ AÇANÇİÇEK İLKÖĞRETİM OKULU ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ, İTFAİYE BİNASINI GEZEREK, YANGIN ESNASINDA NE YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİLER.

 14 MAYIS 2012

BASIN BÜLTENİ

İTFAİYE’DEN MİNİKLERE ‘110’ DERSİ

– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZAFER İTFAİYE TEŞKİLATINI ZİYARET EDEN FETHİ AÇANÇİÇEK İLKÖĞRETİM OKULU ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ, İTFAİYE BİNASINI GEZEREK, YANGIN ESNASINDA NE YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÖĞRENDİLER.
– İTFAİYE TEŞKİLATININ YAPTIĞI İŞLER HAKKINDA BİLGİ VEREN BROŞÜRLERİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITAN İTFAİYE PERSONELİ İSE, ÇOCUKLARA ZOR DURUMDA KALDIKLARINDA HER ZAMAN ‘BİR BİR SIFIR’I ARAMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer İtfaiye Teşkilatını ziyaret eden Fethi Açançiçek İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, İtfaiye araç gereçlerini yerinde görerek, yangın esnasında ne yapmaları gerektiğini öğrendiler.

‘Bir bir sıfır’ı hiçbir zaman unutmayın’
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan çocuklarla sohbet ederek, onlara zor durumda kaldıklarında itfaiyenin numarası olan 110’u mutlaka aramaları gerektiğini söyledi. Çocukların öğretmenlerine seslenen Doğan, İtfaiyenin numarasının 110 şeklinde değil ‘bir bir sıfır’ şeklinde öğretildiğinde çocukların daha hızlı ezberleyeceğine dikkat çekti. Çocukların bu rakamları hiçbir zaman unutmamaları gerektiğini hatırlatan Doğan, ’Sadece bu çocukların değil ailelerinin de bu konuda daha duyarlı davranmalarını itfaiye personeli olarak arzu ediyoruz. Her velinin kendi çocuğuna itfaiye numarası olan ‘Bir bir sıfır’ı ezberletmesi gerekir’ dedi. İtfaiye personelinin yangına müdahalede neler yaptığını öğrenen çocuklar ise, yangın hortumu ile yangına nasıl müdahale edildiğini uygulamalı görme fırsatı buldular.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ