KİMYASAL BOYA FABRİKASINDA KORKU DOLU ANLAR

11 Şubat 2013

Bursa’da boya ve kimyasal maddelerin bulunduğu deponun yakınında yanan baraka, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. İçerisinde kimsenin bulunmadığı baraka, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile depoya sıçramadan söndürüldü.


Boya ve kimyasal boya fabrikasında korkutan yangınbursadabugun.com
Yangın, saat 22.00 sıralarında merkez Nilüfer İlçesi Demirci Mahallesinde Doru Caddesi üzerinde bulunan bir barakada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yaz aylarında konaklamak için kullanılan ahşap baraka, henüz belirlenemeyen bir nedenle alev aldı. Kısa sürede barakayı saran alevler, barakayı kullanılmaz hale getirdi. Cadde üzerinde bulunan diğer iş yerindeki bekçinin ihbarı ile olay yerine itfaiye ve polis ekipleri geldi. Alevler içerisinde kalan barakanın hemen önünde bulunan özel bir firmaya ait boya ve kimyasal maddelerin bulunduğu depoya sıçrama ihtimali herkesi tedirgin etti. İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile alevler depoya sıçramadan söndürülürken, muhtemel tehlike önlenmiş oldu.
Henüz neden çıktığı belirlemeyen yangının söndürülmesi etraftakilere rahat bir nefes aldırırken, polis ekipleri gerekli soruşturmayı başlattı.

Kaynak:http://www.bursadabugun.com/haber/kimyasal-boya-fabrikasinda-korku-dolu-anlar-171337.html