KURUÇEŞME MAHALLESİNDE EV YANGINI

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi Hamdi Sokak’ta bulunan iki ahşap binada elektrik tellerinden çıktığı tahmin edilen yangın, mahallede korkulu anların yaşanmasına neden oldu.

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi Hamdi Sokak’ta bulunan iki ahşap binada elektrik tellerinden çıktığı tahmin edilen yangın, mahallede korkulu anların yaşanmasına neden oldu. 7 araçla müdahale eden Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri diğer binalara sıçramadan yangını söndürdü.

Yangında iki ev kullanılamaz hali gelirken, vatandaşlar TEDAŞ ekiplerinin elektriği zamanında söndürmediğinden yakındı..

Bu arada yangına sebep olduğu tahmin edilen elektrik telinde yaşanan şelale korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Elektrik telinin alev alarak kopması sonrasında çıkan yangında hemen yanında ki bina yandı. Ahşap evler yanarken kopan elektrik telinin dakikalarca bir havai fişek gibi patlayarak yollara ve evlere saçılması korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Yangının elektrik telinden dolayı mahalleye sıçrayacağı korkusu yaşayan mahalleli ise TEDAŞ ekiplerinin elektriği geç kesmesinden yakındı. Yandıkça patlayan elektrik teli elektriğin dehşetini gözler önüne serdi. Daha sonra olay yerine gelen TEDAŞ ekipleri elektriği kesince tehlikede ortadan kalkmış oldu.

YANGIN DOLABI VE YANGIN HİDRATLARI İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRDI

Basın mensuplarına açıklamada bulunan İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, yangını can kaybı olmadan ve diğer binalara sıçramadan söndürdükleri için mutlu olduklarını belirtti. Orhan Doğan, “İki tane ahşap binada yangın çıktı. İhbar edildiği anda olay yerine gelerek gerekli çalışmalara başladık. Üçüncü eve sıçramadan kontrol altına aldık. Vatandaşlarımız da bize yardımcı oldu. Yangın hidratlarının bayır sokaklarda yerinde olması işimizi kolaylaştırdı. 2010 yılında Bursa’nın özellikle bayır sokaklarında itfaiye araçlarının girmekte zorlandığı yerlere yangın dolapları koymuştuk  dolaplardan hortumları alarak  yangın yerine en yakın yangın hidrantına takmak suretiyle direk müdahale ettik  ayrıca araçlarımıza hortum bağlayarak  çok koldan müdahale ederek kısa sürede söndürdük dar ve bayır sokaklara kurduğumuz dolap ve hidrant sistemleri  çok işimize yaradı.” dedi