NAMAZGAH’TA FACİADAN DÖNÜLDÜ

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Namazgah Caddesi üzerinde kullanılmayan metruk bir binada yangın çıktı. Yangın kısa sürede tüm binayı sararken, itfaiye ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alındı. Yan binaya sıçrayan yangında yaşlı bir kadın polis tarafından evden çıkarılarak hastanede tedavi altına alındı.

03 Kasım 2012 Cumartesi

Mehmet Ali EKMEKÇİ

Edinilen bilgiye göre, Merkez Yıldırım İlçesi Kurtoğlu Mahallesi Namazgah Caddesi üzerinde bulunan kullanılmayan metruk bir binada saat 22:00 sıralarında yangın çıktı. Yangının bir gün önce metruk binanın kapısını kırarak içeriye giren madde bağımlısı şahısların attığı sigara izmaritinden çıktığı tahmin ediliyor.
Kısa sürede alevlerin binaya sarması üzerine olay yerine 9 itfaiye ekibi sevk edildi. Yangının büyümesi üzerine alevler yan binanın çatısına sıçradı. Çatısı yanan evde yaşayan yaşlı bir kadın polis ekipleri tarafından evden çıkartıldıktan sonra 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bu sırada yaşlı kadının oğlu olduğu öğrenilen bir kişi içeride annesinin olduğunu düşünerek yanan eve girdikten sonra polis tarafından evden çıkartıldı. Yanan evin yıkılma ihtimaline karşı polis olay yerinde güvenlik önlemi aldı. Olay yerine gelen Bursagaz ve itfaiye ekipleri bölgede inceleme yaptı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alınırken cadde tekrar trafiğe açıldı.
Ekiplerin çalışmalarının ardından küle dönen metruk binanın kontrollü bir şekilde yıkılacağı öğrenildi.

Haberin Adresi: http://www.bursadabugun.com/haber/namazgah-ta-faciadan-donuldu-127516.html