ULUDAĞ’DAKİ YANGINA BÜYÜKŞEHİR MÜDAHALESİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI OLARAK ULUDAĞ’DA HİZMET VEREN İTFAİYE GRUBU, HAFTASONU BİR OTELDE YAŞANAN YANGINA ANINDA MÜDAHALE EDEREK, KISA SÜREDE OLASI BİR AFETİN ÖNÜNE GEÇTİ.

 5 MART 2012

BASIN BÜLTENİ

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak Uludağ’da hizmet veren itfaiye ekipleri, haftasonu oteller bölgesinde yaşanan yangını kısa sürede etkisiz hale getirdi.

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Uludağ’da 1. oteller bölgesindeki bir otelin kayak odasında haftasonu, sabaha karşı çıkan yangına anında müdahale etti. Yaklaşık 200 kişinin konakladığı otelin kayak takımlarının bulunduğu odada elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, Uludağ’daki iftaiye ekiplerinin müdahalesiyle önlendi. İtfaiye ekipleri, yangını kısa sürede otelin diğer bölümlerine sıçramadan söndürdü. Aynı zamanda tedbir için takviye olarak Kirazlı ve merkezden toplam 7 araç ile yangına müdahale edildi.


Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, Uludağ’daki itfaiye ekibinin Ocak ayından bu yana faaliyet gösterdiğini söyledi. Doğan, kış mevsiminde yoğun kar yağışı gözlenen Uludağ’da, hem trafik hem de turist potansiyelini göz önünde bulundurarak bir itfaiye istasyonu oluşturulduğunu ve bu sayede oteldeki yangının kısa sürede etkisiz hale getirildiğini belirtti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ & İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI