VATANDAŞLAR AFETLERE KARŞI BİREYSEL ÖNLEMLER ALMALI

‘DEPREM HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET EDEN İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRÜ İBRAHİM TARI, “VATANDAŞLAR AFETLERE KARŞI BİREYSEL ÖNLEM ALMALI’ DEDİ.

8 MART 2013

BASIN BÜLTENİ

VATANDAŞLAR AFETLERE KARŞI BİREYSEL ÖNLEMLER ALMALI
– ‘DEPREM HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET EDEN İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRÜ İBRAHİM TARI, “VATANDAŞLAR AFETLERE KARŞI BİREYSEL ÖNLEM ALMALI’ DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı’yı Tarihi Belediye Binası’nda ağırladı.

Mart ayının ilk haftasında kutlanan ‘Deprem Haftası’ sebebiyle Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak’a çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Vatandaşların olası deprem riskine karşılık bireysel önlemler almalarının da şart olduğunu ifade eden Tarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, Büyükşehir Belediyesi olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile her zaman koordineli bir şekilde çalıştıklarını anımsatarak, “Deprem, ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği. Önemli olan insanlarımıza bu gerçekle nasıl yaşamaları gerektiğini öğretmektir. Bu noktada her zaman sizlerle beraber çalışarak, yaptığınız faaliyetlere destek olmaya hazırız. Bursa’da hangi kurumumuz kendine görev atfedip, elini taşın altına koyuyorsa, biz her zaman bu kurumlarımıza desteğimizi veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da resmi kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle beraber çalışarak, her türlü konuda vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ