YANGIN VAR – BİR İTFAİYECİNİN ANILARI

25 NİSAN 2013

BASIN BÜLTENİ

Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları
– Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, meslek yaşamındaki anılarına yer verdiği ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının imza gününde okurlarıyla buluşuyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının 27 Nisan Cumartesi günü Emir Buhari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza gününde okurlarıyla buluşuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, mesleki yaşamına damgasını vuran anılarına yer verdiği ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ başlıklı kitabını okurlarının beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyor. Bursa Belediye İtfaiyesi’nde 1984 yılında görevine başlayan Doğan 29 yıl boyunca yaşadıklarını, ikinci kitabı olan ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ eserinde anlattı. Mesleğine dair zaman yolculuğunu meslektaşları başta olmak üzere tüm okurlarla buluşturan Doğan, “İlk yangın söndürme görevimde çok kutsal bir vazifeyi üstlendiğimizi, dolayısıyla her itfaiye olayının ayrı bir hikayesi olacağını düşündüm. Okumayı yazmayı çok sevdiğimden de anılarımı yazmaya başladım. 29 yıldır katıldığım yangın ve diğer afetlerde, ölümün defalarca teğet geçtiği, nefes kesen yaşanmışlıkları paylaşarak halkımıza da itfaiyecilik mesleğinin çok kutsal ve bir o kadar da meşakkatli bir meslek olduğunu göstermeyi amaçladım. Yazdıklarımla, bu kutsal mesleği icra eden kahraman itfaiyecilerin, çok riskli olmasına rağmen mesleklerini özveriyle ve cesaretle gerçekleştirdiklerini hatırlatmak istedim. Bu hayalim gerçek oldu, çok mutluyum” diye konuştu.
Orhan Doğan’ın ‘Yangın Var – Bir İtfaiyecinin Anıları’ adlı kitabının imza günü de 27 Nisan Cumartesi günü 13.00 ile 17.00 saatleri arasında, Emir Sultan Cami karşısındaki Emir Buhari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ